Abyste věděli, kdo k Vám z těchto stránek promlouvá, ráda bych se Vám představila.

Foto: Roman Hanzlik

Jmenuji se Dana Hanzliková Vašková. Původem jsem ze střední Moravy a bydlištěm jsem již třetí dekádou v Českých Budějovicích.

Za mala jsem chtěla být zahradnicí, ale na učiliště mne rodiče nepustili, takže jsem postupně prošla svou gymnaziální a posléze vysokoškolskou érou. Jsem absolventkou Biologické fakulty v Českých Budějovicích. Ač botanika nebyla mým hlavním oborem, patřila rozhodně k mým nejoblíbenějším. Během svého studia jsem sjezdila většinu dostupných exkurzí, kde jsem se učila poznávat naši květenu a místa, ve kterých roste. V prvním ročníku přišla také nabídka na brigádu u botaniků, kde jsem pak pravidelně pracovala až do ukončení školy.

Po ukončení doktorandského studia jsem se pak rostlinám několik let profesně nevěnovala. Změna přišla až když jsem objevila www stránky Jaroslava Svobody. Našla jsem na nich něco, co dávalo smysl a přesně zapadlo do skládanky mých zkušeností a vědomostí. U Jardy jsem v roce 2010 úspěšně absolvovala roční kurz "Výcvik permakulturních designerů".